بخارشوی چیست

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد

بخارشور چیست؟

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد – بخارشوها دستگاهی هستند که در آن‌ها برای تمییز کردن از بخار به همراه مکش بسیار پرقدرت استفاده می‌شود. در بعضی مد‌ل‌ها از ترکیب بخار همراه با مواد شوینده و به کمک قدرت مکش قوی، سطوح مورد نظر تمییز می‌شود. کاربرد بخارشوها در منازل شامل، گردگیری اثاث منزل، نظافت کف‌پوش، فرش و موکت و… و در مصارف صنعتی جهت تمییزکردن داخل انواع موتورها از گرد و خاک و چربی است. استفاده از بخارشوی به جهت میکروب‌کشی و پاکیزگی بیشتر، موجب سلامت بیشتر اعضای خانواده و افزایش بهداشت منزل می‌شود.

کاربرد بخارشوی

 انواع بخارشو

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد – بیشتر بخارشوی‌های عرضه شده تقریبا مشابه هم هستند و دارای سری‌های متفاوت مانند برس چرخان، سری حوله‌ای و برس فلزی هستند. با این حال بخارشوی‌ها را در سه دسته، بخارشوی دستی، بخارشوی تی‌بخار و بخارشوی چند منظوره طبقه‌بندی می‌کنند.

تی‌بخارشوی‌ها: بخارشوی تی‌بخار برای تمییز کردن انواع سرامیک، پارکت و سنگ به کار برده می‌شود. از این مدل بخارشوی نمی‌توان برای نظافت پنجره، شیشه و اجاق گاز استفاده کرد. تی‌بخارشورها همانند جاروبرقی دارای دسته بلندی هستند که برای مصارف مورد نیاز شما طراحی شده‌اند.

بخارشوی دستی: کاربرد بخارشوی‌های دستی بیشتر در تمییز کردن سینک ظرفشویی، در و پنجره‌ها، شیشه‌ها، دیوارها، اجاق گاز و… می‌باشد. البته به کارگیری بخارشوهای دستی برای هر کدام از این مصارف بستگی به اقلام همراه بخارشوی دارد که به همراه بخارشو عرضه می‌شود. بخارشوهای دستی نسبت به دیگر مدل‌ها سبک‌تر و خوش دست‌تر هستند.

بخارشوی چند‌منظوره: تمییز کردن تمامی سطوح به کمک بخارشورهای چندمنظوره امکان‌پذیر است و کاربری گسترده‌تری دارند. چون این بخارشوی‌ها دارای سری‌های متنوع جهت نظافت هستند. انتخاب بخارشوی چند‌منظوره برای تمییز کردن انواع لکه‌ها از سطوح انتخاب مناسبی است. این بخارشوها دارای قابلیت کنترل و تنظیم فشار بخار ناشی از آب هستند. تنظیمات مربوط به ارتفاع دسته نیز به راحتی انجام می‌گیرد. خرید بخارشوی چند‌منظوره یک انتخاب کامل برای نظافت انواع سرامیک، فرش و موکت و شیشه است.

بهترین بخارشوی کارچر

مهم‌ترین کاربرد بخارشوی در منزل

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد – امروزه بیشتر افراد به جای خرید انواع لوازم شوینده و اسپری‌های شیمیایی و خطرناک با هزینه‌های بالا جهت نظافت منزل، اقدام به خرید بخارشوی مناسب می‌کنند. در ادامه ما مهم‌ترین کاربردهای بخارشو را جهت مطالعه شما مورد بررسی قرار می‌دهیم تا اگر شما هم بخارشویتان در کنج کمد یا اتاق خاک خورده است، آن را بیرون بیاورید. با کاربرهای متنوع آن بیشتر آشنا شوید و با روش‌های سنتی و سخت نظافت منزل خداحافظی کنید.

نظافت شیر‌های آب به کمک بخارشو- تمییز کردن شیر آب به دلیل وجود انواع شیار، ممکن است برای همه مشکل باشد. به کمک بخارشوی و با فشار بخار زیاد می‌توان تمامی درزهای شیرهای آب را تمییز کرد و در آخر از دستمال جهت خشک کردن استفاده کرد.

تمییز کردن گلیم و فرش به کمک بخارشو- بخارشوها برای پاک کردن بخشی از فرش یا گلیم و موکت به کار برده می‌شوند نه شستن تمام فرش و گلیم. اگر لکه‌ای روی فرش باشد، بخارشوی بسیار سریع و موثر به کمک فشار بخار آن را تمییز می‌کند.

تمییز کردن مبلمان به کمک بخارشور- بیشتر پارچه‌های به کار رفته برای تهیه مبلمان حساس هستند. به همین جهت باید ابتدا در قسمتی که در دید نباشد این عمل را به کار‌گیرید. بیشتر بخارشوی‌ها دارای سری‌های خاصی برای نظافت مبلمان هستند. به کمک بخارشوی می‌توان لکه و گرد‌وغبار را از سطح مبلمان پاک کرد.

موارد استفاده دیگر دستگاه بخارشوی

تمییز کردن کف به کمک بخارشوی- امروزه نظافت انواع کاشی‌ها و کف منزل به کمک بخارشور انجام می‌شود. فشار بخار موجب تمییز شدن درزها و لابه‌لای کاشی و سرامیک می‌شود. تاثیر فشار بخار بسیار بیشتر از مواد شوینده و دستمال است.

تمییز کردن پنجره‌ها به کمک بخارشور- بیشترین کاربرد بخارشو در تمییز کردن پنجره و شیشه است. چون اکثرا خانم‌های خانه‌دار از نظافت پنجره‌ها متفر هستند. البته تمییز کردن شیشه و پنجره‌ها به کمک پارچه و آب کار بسیار سختی است. بخارشوی‌ها برای این مصارف بسیار خوب عمل می‌کنند. به کمک بخارشو، بخار ناشی از آب به شدت روی شیشه‌ها پاشیده می‌شود و سپس باید به کمک دستمال، سطح را خشک کنید.

نظافت فر و صفحه اجاق‌گاز به کمک بخارشوی- از مهم‌ترین موارد استفاده بخارشور پاک کردن چربی و غذاهای ریخته شده در داخل فر است. برای تمییز کردن فر و اجاق گاز انواع اسپری‌های بد بو و سمی وجود دارد. هنگام استفاده از بخارشور برای تمییز کردن فر و اجاق باید مواظب باشید، بخارشوی را به طور مستقیم به المنت‌ها نگیرید. چون این کار موجب از کار افتادن المنت‌ها می‌شود. برای تمییز کردن میله‌های فلزی از برس سیمی استفاده کنید. اما نباید روی سطح‌های حساس آن را بکشید.

بخارشوی کارچر

دیگر کاربردهای بخارشوی در منزل

نظافت لوسترهای کریستالی، نوکردن لباس‌های جین، پاک کردن لک چسب و آدامس و مواد سخت، تمییز کردن پرده‌ها و… از مهم‌ترین کاربردهای دستگاه بخارشور است.

نکاتی که هنگام خرید بخارشوی باید به آن توجه کنیم

ظرفیت و گنجایش مناسب بخارشو: دستگاه‌های بخارشو دارای ظرفیت ۳۰۰ML تا ۳L هستند. انتخاب بخارشور با گنجایش مختلف، بستگی به نیاز و مصارف مورد نیاز شما دارد. هنگام خرید بخارشوی با گنجایش مخزن پایین، باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که بخارشویی را انتخاب کنیم که دارای این قابلیت باشد که در هنگام کار نیز بتوان آب را به مخزن دستگاه اضافه کرد.

توان بخارشوی‌ها: در بخارشوی‌ها کیفیت و قدرت دستگاه برای ایجاد بخار به کمک توان دستگاه قابل سنجش است. برای مصارف خانگی، قدرت موتور بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ بسیار مناسب است. هر قدر توان دستگاه بخارشور بالاتر باشد، آب داخل مخزن بخارشو با سرعت بالاتری به بخار تبدیل می‌شود.

قدرت تولید بخار در دستگاه بخارشوی: برای خرید یک دستگاه بخارشوی مناسب باید هنگام خرید، به قدرت تولید بخار دستگاه بخارشو دقت کرد. قدرت تولید بخار توسط واحد ” بار” اندازه‌گیری می‌شود. هر اندازه عدد بار بالاتر باشد، توان دستگاه در پرتاب بخار بیشتر است. برای بخارشوی‌های خانگی قدرت تولید بار بین ۲ تا ۵ بار بسیار مناسب است.

ایمنی دستگاه بخارشو: اگر در هنگام کار با بخارشو از تجهیزات استاندارد استفاده نشود، ممکن است در اثر دمای زیاد ناشی از بخار موجب ایجاد سوختگی گردد. به همین علت ایمنی در دستگاه‌های بخارشو بسیار حائز اهمیت است. قفل کودک و سوپاپ قفل کننده درب مخزن و… از ویژگی‌های امنیتی بخارشور است که باید هنگام خرید به آن توجه شود.

قیمت دستگاه بخارشو، وزن و ابعاد دستگاه بخارشور، نحوه‌ی جمع کردن رطوبت، دارا بودن قابلیت جداشدن لوله از بدنه دستگاه و… از دیگر نکاتی که هنگام خرید بخارشو باید به آن توجه کرد می‌باشد.

ویژگی‌های یک بخارشوی خوب

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد – دارا بودن دکمه تنظیم میزان بخار: جدیدترین بخارشوی‌های موجود در بازار دارای قابلیت تنظیم میزان بخار هستند. اهمیت این قابلیت زمانی مشخص است که برای بعضی مصارف مانند پاک کردن لکه‌های چربی نیاز به فشار بخار بالایی باشد. در مصارف سبک‌تر مانند پاک کردن گردوغبار نیاز به فشار بخار پایین‌تری باشد.

داشتن سری‌های متنوع: استفاده از بخارشو برای تمییز کردن سرامیک، فرش، اجاق، پرده‌ها، شیشه‌ها، مبلمان و شیر آب نیاز به داشتن انواع سری‌های متنوع و باکیفیت دارد.

دکمه خروج بخار: داشتن دکمه خروج بخار در بخارشو بسیار مهم است، چون دیگر نیازی به نگه‌داشتن شاسی مخصوص برای خارج شدن بخار نیست.

دارا بودن سیستم ضد چکه آب: بخارشوهایی که به این سیستم مجهز شده‌اند، دیگر هنگام کار با بخارشو آب به همراه بخار خارج نمی‌شود.

بخارشوی خوب

بهترین مارک بخارشوی چیست؟

بخارشوی چیست و چه کاربردهایی دارد – مهم‌ترین دغدغه‌ی شما هنگام خرید بهترین بخارشو، این است که بهترین مارک بخارشو کدام است. انتخاب برند مناسب برای بخارشو به نیاز و بودجه‌ی شما بستکی زیادی دارد. اگر بودجه‌ای که برای بخارشو در نظر گرفته‌اید بالاتر باشد طبیعتا می‌توانید باکیفیت‌ترین و مجهزترین بخارشو را خریداری نمایید. اما این نکته را فراموش نکنید که مارک خوب بخارشو شامل برندهای: بخارشوی کارچر، بخارشوی کنوود، بخارشوی دلونگی، بخارشوی بوش، بخارشوی براون، بخارشوی دوو، بخارشوی ال جی، بخارشوی فلرهستند. شاید متوجه شده باشید که در این میان بیشترین صحبت از بخارشوی کارچر است که توانسته خود را به بازار ثابت کند. در ادامه به بررسی و نقد انواع بخارشوی کارچر می‌پردازیم.

بخارشوی‌های کارچر

کلیه‌ی محصولات شرکت آلمانی کرشر از کیفیت بالایی برخوردار هستند. کارواش کارچر و بخارشوی کارچر از مهم‌ترین محصولات تولید شده‌ی این شرکت هستند. کیفیت بالای بخار، طراحی بی‌نظیر، دوام بالا از مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات برند کارچر است.

انواع بخارشوی کارچر

بخارشوی کارچر را از نظر میزان حجم مخزن در دسته‌ی مخزن ۰.۲ لیتری در مدل SC1 شروع می‌شود و به مخزن ۲ لیتری در مدل SC5 ختم می‌شود. در دسته‌بندی دیگر، بخارشوها را در دسته‌ی دائم کار و معمولی طبقه‌بندی می‌کنند. بخارشوهای دائم‌کار کارچر علاوه بر مخزن بویلر دارای یک مخزن واسط نیز هستند. این مخزن اضافی را می‌توان از آب پر کرد و  بدون توقف می‌توان به کار خود ادامه داد. در بخارشوهای معمولی کارچر باید بعد از اتمام آب، بخارشو را خاموش کرد. و منتظر شد تا درب مخزن بعد از سرد شدن دستگاه باز شده و سپس آب را به مخزن اضافه کرد. در این مدل‌های معمولی باز باید منتظر داغ شدن آب و تولید بخار ایده‌آل شد. بخارشوهای مکنده کارچر همراه با جاروبرقی است که برای تمییز کردن فرش و مبلمان و سطح‌های پارچه‌ای بسیار مناسب است.

بخارشوی کارچر SC3

بخارشوی کارچر مدل SC3

مشخصات بخارشوی کارچر مدل sc3 easy fix

 • دارای وزن ۳/۱ کیلوگرم
 • با توان مصرفی ۱۹۰۰ وات
 • دارای فشار بخار ۳/۵ بار
 • دارای ظرفیت مخزن ۱ لیتر
 • دارای نازا کف‌شور، نازل دیوار و گوشه‌وکنار
 • دارای حوله مخصوص کف و دیوار
 • دارا بودن قفل کودک
 • قابل تعویض بودن فیلتر بخارشوی کارچر sc3

بخارشور SC3 EASY FIX جزء مدل‌هایی است که دارای پیشرفته‌ترین فناوری‌ها و بالاترین کارایی طبقه‌بندی می‌شود. طراحی و ظاهر آن بسیار شیک و خیره‌کننده است. کاربردها و مزیت‌های بخارشور مدل  SC3 easy fixدر تمییزکردن و بهداشت منازل، آن را به یکی از پرفروش‌ترین لوازم تمییزکاری منزل تبدیل کرده است. تولید قدرتمند بخار و قابلیت‌های منحصر به فرد بخارشور SC3 ، آن را نسبت به مدل‌های مشابه خود  خاص و متمایز کرده است.

بخارشوی Karcher SC3 دارای توان موتور ۱۹۰۰ وات و فشاری برابر سه و نیم بار جزء برترین نوع بخارشوی کارچر است. این توان بالای موتور موجب تبدیل آب به بخار در مدت ۳۰ ثانیه می‌شود. بخارشور کارچر اس سی ۳ دارای مخزنی با ظرفیت یک لیتر است. بیشترین میزان فشار بخار تولید شده ۳/۵ بار است که در یک دقیقه ۴۰ گرم آب به بخار تبدیل می‌شود. فیلتر بخارشوی کارچر sc3 رسوبات را جذب می‌کند و مانع ایجاد رسوب در مخزن و لوله‌ها می‌شود.

بخارشوی کارچر مدل SC4

مشخصات بخارشوی کارچر SC4

 • دارای فشار بخار آب ۵ بار
 • دارای توان مصرفی ۲۰۰۰ وات
 • دارای مخزن آب ۵ +۰.۸ لیتر
 • قابلیت تنظیم بخار بر روی دسته
 • مخزن دوگانه آب
 • دارای قفل کودک
 • پارچه قابل شست‌وشو

بخارشوی کارچر مدل SC5

مشخصات بخارشوی کارچر SC5

 • دارای تابع VAPOHYDRO
 • قدرت ۲۲۰۰ وات
 • دارای مخزن آب دوگانه
 • فشار بخار ۲ بار
 • مخزن آب جداشونده
 • مجهز به سوپاپ اطمینان
 • قابلیت کنترل جریان بخار
 • توانایی راه‌اندازی در ۳ ثانیه

 

 

 

 

 

 

 

banehkhanegi

محصولات پیشنهادی برای شما

  محصولی یافت نشد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *