پردازنده تلویزیون ال جی

پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی

رونمایی ال جی از تلویزیون‌های پیشرفته‌ی مجهز به پردازنده هوشمند آلفا

پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی – شرکت‌های معروف دنیا با ایجاد تحولات و قابلیت‌های متمایز و جدید در ساخت و تولید تلویزیون‌های جدید خود سعی دارند که بازار فروش تلویزیون را انحصاری کرده و سهم بیشتر بازار فروش را به خود اختصاص دهند. اما تنها هدف ساخت تلویزیون‌های دارای ویژگی‌های منحصر به فرد، افزایش فروش نیست. بلکه افزایش کارایی و ارتقای کیفیت از اهداف اصلی این شرکت‌های سازنده است. این شرکت‌ها سعی دارند با ایجاد این ویژگی‌های جدید بیشترین تاثیرات را روی تلویزیون‌های خود بگذارند. شرکت ال جی یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید کننده تلویزیون در دنیا است.

شرکت ال جی از سال ۲۰۱۷ به بعد هر ساله از طیف وسیعی از جدیدترین تلویزیون‌های ال جی با متمایزترین ویژگی‌ها رونمایی کرد. این ابتکارات نوآورانه شامل تلویزیون OLED و Super UHD ال جی است که گامی مهم در تولید تلویزیون‌های فوق پیشرفته بود. شرکت ال جی در مراسم پرده‌برداری از جدیدترین محصولات در پایتخت کره جنوبی در سئول، از تلویزیون‌های جدید خود با پردازنده هوشمند آلفا پرده برداشت. شرکت کره‌ای ال جی در تلویزیون‌های پیشرفته و جدید خود از دو نوع پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی جهت افزایش کیفیت تصویر و وضوح بالاتر بهره برده است. در ادامه مقاله ویژگی‌ها و امکانات این موتورهای پردازشگر تصویر آلفا ۷ و آلفا ۹ را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

پردازنده هوشمند آلفا

 

پردازنده تلویزیون

پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی – پردازنده از بخش‌های درگیر در کیفیت تصویر است. همان طور که می‌دانید پردازنده در یک سیستم کامپیوتری مشخص کننده کارایی آن است، در تلویزیون نیز پردازنده از مهم‌ترین بخش‌های موثر در پخش تصاویر باکیفیت است. تقریبا تا سال ۲۰۱۸ در تلویزیون‌ها از پردازنده‌های معمولی بره گرفته می‌شد ولی در جدیدترین تلویزیون‌ها از پردازنده‌های قوی‌تری استفاده می‌شود. دو نوع پردازنده قوی Alpha 7 و Alpha 9 در جدیدترین تلویزیون‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند. عمق بیشتر تصویر، وضوح بالاتر و رنگ‌های جذاب با جوشش بیشتر از مهم‌ترین عملکردهای پردازنده‌ها بر روی تصاویر است.

 مشخصات پردازنده آلفا ۹ و آلفا ۷

مشخصات پردازنده Alpha 9

 • پردازنده GHZ : 4 هسته‌ای
 • پردازنده گرافیک : ۲ هسته‌ای
 • حافظه رم : ۳ گیگابایت
 • حافظه داخلی : ۸ گیگابایت

مشخصات پردازنده Alpha 7

 • پردازنده GHZ : 4 هسته‌ای
 • پردازنده گرافیک : ۲ هسته‌ای
 • حافظه رم : ۲ گیگابایت
 • حافظه داخلی : ۸ گیگابایت

هر دو پردازنده، ۴ هسته‌ای با پردازنده گرافیکی ۲ هسته‌ای یکسان و حافظه‌ی داخلی ۸ گیگابایت هستند. تنها تفاوت آن‌ها در حافظه‌ی رم است. موتور پردازشگر هوشمند الفا ۹ با ارائه‌ی رنگ‌های غنی‌تر و عمق بالاتر حس حضور در صحنه‌های واقعی را در بیننده ایجاد می‌کند. این پردازنده همچنین موجب بهبود کنتراست تصویر نیز می‌شود. البته این ویژگی‌ها برای هر دو پردازنده صدق می‌کند، ولی در نظر داشته باشید که پردازنده a9 نسبت به a7 در سری بالاتری قرار گرفته و هر کدام از این قابلیت‌هایی که ذکر کردیم در a9 با شدت بیشتری ارائه می‌شود.

تلویزیون اولد ال جی

استفاده از پردازشگر هوشمند آلفا ۷ و آلفا ۹ چه تاثیری در پخش تصاویر دارد؟

 1. افزایش عمق رنگی تصاویر : این پردازنده‌ها موجب پخش تصاویر با جزئیات کامل و بدون کم و کاست می‌شوند. با این موتورهای هوشمند، ریزترین جزئیات تصویر به همراه درخشندگی و شفافیت عالی به معرض نمایش درمی‌اید. تاثیر این پردازنده‌ها در تماشای فیلم زمانی آشکار می‌شود که در بعضی فیلم‌ها زیر تصویر نوشته شده که تنها با پردازنده a9 و a7 جزئیات ریز تصاویر قابل مشاهده است.

 2. بالا بردن دقت رنگ تصاویر : موتورهای پردازشگر تصویر موجب بالا بردن دقت رنگ تصویر تا حدود ۷ برابر می‌شوند. مهم‌ترین تاثیر بر روی نمایش رنگ را این پردازنده‌ها با ارا بودن جدول رنگی ایفا می‌کنند. ارائه‌ی تصاویر واقعی و طبیعی توسط این پردازنده‌ها بسیار حائز اهمیت است.
 3. سرعت نمایش بالاتر با نرخ بروز رسانی بیشتر : تلویزیون‌های ال جی که دارای پردازنده هوشمند a9 و a7 هستند، محتوایی که دارای کیفیت تصویر فورکی هستند را با سرعت ۱۲۰ فریم در ثانیه منتقل می‌کنند. در نمایش فیلم‌های اکشن و ورزشی موجب تولید محتوای سریع با وضوح بیشتر می‌شود. این ویژگی در کنار سرعت بالاتر در نمایش فیلم، از مات شدن و کاهش کیفیت تصاویر متحرک جلوگیری می‌کند. این پردازنده‌ها اکنون امکان ضبط محتوای دلخواه با سرعت ۱۲۰ فریم را با پورت HDMI برایتان مهیا می‌کند.
 4. کاهش نویز تصویر : پردازنده a9 برای کاهش نویز تصویر از یک فرآیند ۴ مرحله‌ای بهره می‌برد. ظرافت بیشتر تصویر با وضوح بالاتر و نویز کمتر به کمک این پردازنده ممکن می‌شود.

پردازشگر تصویر

پردازنده هوشمند a7

پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی – شرکت کره‌ای ال جی در تلویزیون‌های جدید ال جی که در چند سال اخیر وارد تولید کرده است از پردازنده‌های قوی استفاده کرده است. موتور پردازشگر هوشمند آلفا ۷ در نمایش تصویر با جزئیات کامل، کارایی فوق العاده دارد. اگر این پردازنده را با نسل‌های قبلی خود مقایسه کنید به راحتی کیفیت منحصر به فرد تصویر تولید شده توسط این پردازنده را درک خواهید کرد. تصاویر توسط یک فرآیند ۴ مرحله‌ای پردازش می‌شود و موجب نمایش جزئیات در عمق تصاویر می‌شود. پردازنده‌ی دیگری که از آلفا ۷ پیشرفته‌تر و جدیدتر است، پردازنده آلفا ۹ است.

پردازنده آلفا 7

نسل جدید پردازنده آلفا ۹ در تلویزیون‌های ۲۰۱۹ ال جی

پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی – نسل دوم پردازنده آلفا در تلویزیون‌های OLED مدل‌های Z9, E9, C9, W9 ال جی موجب بالا بردن کیفیت تصویر و صدا با قابلیت یادگیری عمیق می‌شود. این فناوری شامل پایگاه اطلاعاتی با بیش از یک میلیون داده‌ی تصویری است. این فناوری کیفیت اصلی را بررسی می‌کند و با تشخیص بهترین شیوه‌ی ارتقا به ارائه‌ی بهترین کیفیت تصویر می‌انجامد. نسل جدید پردازنده هوشمند در کنار شناسایی و بررسی نوع محتوا به تنظیم میزان نور و نحوه‌ی نمایش رنگ‌ها متناسب با شرایط مکانی که تلویزیون در ان جای گرفته می‌پردازد. پردازنده a9 به کمک حسگرهای قرار داده شده در تلویزیون به شناسایی و سنجش نور محیط می‌پردازد.

پردازنده a9 در جدیدترین تلویزیون‌های ال جی با تنظیم نور و روشنایی موجب افزایش کیفیت محتوای HDR می‌شود. به گونه‌ای که کنتراست، ریزترین جزئیات و عمق و گستره‌ی رنگ در تمام صحنه‌ها با هر میزان روشنایی با بالاترین میزان به نمایش درآید. نسل جدید پردازنده آلفا با توجه به نوع محتوا خروجی دا را تنظیم می‌کند تا صدایی واضح‌تر بر حسب نوع برنامه، فیلم، اخبار و… شنیده شود. در کل کیفیت صدا با بهره‌مندی از پردازنده‌ی هوشمند ارتقا می‌یابد.

پردازنده الفا 9

پردازنده هوشمند آلفا در سری‌های مختلف تلویزیون ال جی

پردازنده‌های a9 و a7 تلویزیون‌های ال‌جی – تلویزیون‌های سری ۸ ال جی از موتور پردازشگر a7 استفاده شده است. پردازنده آلفا ۷ در سال ۲۰۱۷ ابتدا فقط در تلویزیون‌های اولد مورد استفاده قرار گرفت. ولی در تلویزیون‌های سری ۸ ال جی شرکت سازنده این پردازنده را در تلویزیون‌های ال ای دی خود قرار داد. این سری از تلویزیون ال جی دارای کیفیت تصویر سوپر فورکی هستند.

تلویزیون‌های سری ۹ ال جی نیز دارای پردازنده وشمند a7 هستند. ویژگی‌های افزایش کیفیت تصویر در آن‌ها تفاوت چندانی با تلویزیون سری ۸ ال جی ندارند. تلویزیون‌های OLED ال جی بر اساس دارا بودن جدیدترین و بروزترین امکانات در آخرین رده‌بندی تلویزیون‌های ال جی قرار دارند. این تلویزیون‌ها به پردازنده هوشمند آلفا ۹ مجهز شده‌اند که آن‌ها را به پرسرعت‌ترین تلویزیون‌های جهان تبدیل کرده است.

در تلویزیون‌های NanoCell ال جی از پردازنده آلفا ۷ و در تلویزیون اولد ال جی از پردازنده a9 استفاده شده است. تلویزیون‌های نانوسل و تلویزیون‌های اولد ال جی جزء محبوب‌ترین و باکیفیت‌ترین تلویزیون‌ها در مقیاس جهانی هستند و شهرت بالایی دارند. به گونه‌ای که تلویزیون‌های اولد ۲۰۱۹ ال جی جایزه‌ی باکیفیت‌ترین تصویر را به خود تعلق دادند.

banehkhanegi

محصولات پیشنهادی برای شما

  محصولی یافت نشد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *