مزایای کولرگازی گازی اینورتر

کولرگازی اینورتر و مزایای آن

اینورتر چیست؟

کولرگازی اینورتر و مزایای آن – اینورتر در حقیقت همان دستگاه الکترونیکی تبدیل کننده برق است که جریان مستقیم را به جریاه متناوب تبدیل می‌نماید. جریان متناوب با توجه به نیاز در انواع ولتاژ و فرکانس می‌باشد با ترانسفورماتورها و مدارها قابل کنترل است.

سرعت گردش موتور با ولتاژ و فرکانس موتور ارتباط مستقیم دارد. به عبارتی هر اندازه ولتاژ موتور بیشتر شود، سرعت گردش موتور نیز بیشتر می‌شود. اگر به ولتاژ پایینی نیاز باشد،می‌توان از اینورتر کمک گرفت. اینورتر دستگاهی است جهت راه‌اندازی و کنترل دور موتور. این دستگاه با توجه به نیازمندی بار موتور الکتریکی، ولتاژ و فرکانس را کاهش می‌دهد. اگر در وسیله‌ی مورد استفاده‌ی خود به تغییر سرعت نیاز داشته باشید، اینورتر با تغییر سرعت موتور این توانایی را دارد که موتور را با نیاز شما تطبیق دهد.

 

 

اینورتر در کولرگازی

کولرگازی اینورتر و مزایای آن – در واقع اینورتر به معنای معکوس کننده است. در کمپرسور معنی دور متغیر را می‌دهد. بدین صورت که سرعت کمپرسور قابل تغییر است و دورانی به چرخش درمی‌آید. تا زمانی که کمپرسور به دمای مورد نظر نرسد، کمپرسر خاموش نمی‌شود فقط دور موتور آن کمتر می‌شود. دور موتور متناسب با دما و رطوبت قابل تنظیم زیاد و کم می‌شود. جدیدترین کولرگازی اینورتر دارای گاز مبرد R410 می‌باشد. این گاز با محیط زیست سازگار است و به لایه‌ی ازون هیچ‌گونه صدمه‌ای وارد نمی‌کند. این گاز بسیار سردتر از کولرگازی دارای گاز R22 است. دمای جوش گاز R410A منفی ۵۲ درجه سانتیگراد است. پس راندمان کولرگازی بالا می‌رود و در نهایت قیمت کولرگازی اینورتر بیشتر می‌شود.

مقایسه کولرگازی اینوتر و معمولی

وظایف اصلی اینورتر در کولرگازی

کولرگازی اینورتر و مزایای آن – سال‌هاست که کولرگازی‌ها و اسپلیت‌ها در تولید خود دستخوش تحولاتی شده‌اند. از مهم‌ترین تغییرات این دستگاه‌های خنک کننده داشتن سیستم اینورتر است. کیت اینورتر در کولرگازی موجب شده که بازار کولرگازی اینورتر در جهان بسیار گرم باشد. از مهم‌ترین وظایف تکنولوژی اینورتر در کولرگازی

 • پایین آوردن مصرف انرژی تا حد قابل توجه
 • از موتور در برابر تغییرات ناگهانی ولتاژ محافظت می‌کند
 • هزینه برق را بسیار کم می‌کند
 • سهولت در تغییر و تنظیم جهت دور
 • اعمال تنظیمات سرعت موتور
 • بدون آن‌که به قطع و وصل کردن برق نیازی باشد، می‌تواند موتور را خاموش و روشن کند
 • کنترل و تنظیم سرعت دور موتور
 • افزایش طول عمر در نتیجه کاهش ضربات مکانیکی
 • موتور را در برابر بالا رفتن ولتاژ مافظت می‌کند

 

کولرگازی اینورتر

 

اینورتر چگونه موجب کاهش مصرف برق می‌شود؟

کولرگازی اینورتر و مزایای آن – کیت اینورتر به صورت هوشمند عمل می‌کند و میزان بار ورودی موتور برای برد اینورتر قابل شناسایی است. اینورترها دارای یک بانک خازن هستند. موتورها بر روی شبکه خود یک بار-اکتیو دارند. کاربردی‌ترین ویژگی اینورتر کنترل و راه‌اندازی موتور است. در حقیقت انک خازن در اینورتر، بار- اکتیو موتور را جبران می‌کند و فقط موجب مصرف بار اکتیو از شبکه برق می‌شود و با این کار در مصرف انرژی و برق صرفه‌جویی به عمل می‌اورد.

در برخی از برندهای کولرگازی، ممکن است برای راه‌اندازی موتور کولرگازی به جریان برق زیادی نیاز باشد. کارشناسان تولید مجبور به استفاده از موتورهای با توان بالا می‌شوند. این موتورهای دارای توان بالا، میزان جریان برق بیشتری هم در زمان کارکرد مصرف می‌کنند. بنابراین در جدیدترین مدل‌های کولرگازی و اسپلیت‌ها از اینورترها بهره گرفته‌اند. اینورتر موجب افزایش خودکار جریان در زمان راه‌اندازی می‌شود و در زمان کار نیز جریان را کاهش می‌دهد و بدین ترتیب موجب کاهش مصرف برق می‌شود.

مهم‌ترین مزایا و معایب کولرگازی اینورتر

کولرگازی اینورتر و مزایای آن – کولرگازی اینورتر ۳۰ تا ۶۰ درصد مصرف برق کم‌تری نسبت به کولرگازی معمولی دارند. مصرف برق پایین در شرایط اقتصادی امروزی برای کاربران بسیار اهمیت دارد و در دراز مدت بسیار چشم‌گیر است. میزان صدای تولید شده در هنگام کار کولرگازی اینورتر بسیار پایین‌تر از کولرگازی معمولی است. اگر به طراحی کولرگازی اینورتر دقت کرده باشید، پنل کولرگازی‌های اینورتر دار متناسب با تکنولوژی‌های روز دنیا طراحی شده و بسیار شیک می‌باشند.

قیمت کولرگازی اینورتر نسبت به کولرگازی‌های معمولی به نسبت بالاتر است. البته نمی‌توان این قیمت بالا را به عنوان عیب دانست چون کیفیت و کارایی کولرگازی اینورتر بسیار بالاتر است. از آن‌جا که کولرگازی‌های اینورتر توسط مادر برد مرکزی قابل کنترل هستند، اگر برای آن مشکلی پیش آید امکان آن زیاد است که دیگر قابل راه‌اندازی باشد. اگر به هر دلیلی برای قطعات کولرگازی اینورتر مشکلی پیش بیاید، تامین قطعات کمی سخت است. تعمیر این کولرگازی‌های اینورتر به کارشناسان متخصص نیاز دارد.

بهترین کولرگازی اینورتر

طریقه کارکولرگازی بدون اینورتر

کولرگازی معمولی پس از روشن شدن نیاز به جریان برق بالایی دارند و با حداکثر توان خود پروسه خنک شدن دما آغاز می‌کند. پس از مدتی دمای هوای اتاق را به حد مطلوب می‌رساند و سپس خاموش می‌شود. بعد از بالا رفتن دوباره‌ی دمای اتاق، کمپرسور دوباره روشن می‌شود و با کشیدن جریان برق بالا، شروع به خنک کردن دوباره‌ی محیط می‌کند. این روشن و خاموش شدن‌های پی‌درپی موجب نوسانات جریان برق و بالا رفتن استهلاک قطعات کمپرسور می‌شوند. برای آن‌که کولرگازی با کمترین میزان تغییرات دما روشن و خاموش نشود و یک کنترل زمانی برای بهبود زمان روشن و خاموش شدن کولرگازی وجود داشته باشد. یعنی باید اختلافی ما بین دمای روشن و خاموش شدن کولرگازی موجود باشد. بنابراین در کولرگازی معمولی دما دائما در حال کم و زیاد شدن است.

کولرگازی اینورتر با کولرگازی معمولی چه فرقی دارد؟

کولرگازی اینورتر و مزایای آن – کولرگازی معمولی و اینورتر تقریبا از جهت قطعات و سیکل مکانیکی مانند هم هستند و تفاوت آن‌ها در بخش الکتریکی می‌باشد. در کولرگازی دارای برد اینورتر یک یا چند اجزای کولرگازی ارتقا پیدا کرده است.

در کولرگازی دارای اینورتر هیچ‌وقت موتور از مدار خارج نمی‌شود. در این حالت فقط دور موتور به حداقل خود می‌رسد و خاموش نمی‌شود. پس دیگر به استارت مجدد نیازی نیست و مصرف برق تحت کنترل است. فرق کولرگازی اینورتر و معمولی فقط شامل لحظه‌ی روشن شدن اولیه نیست. کمپرسور کوارگازی اینورتر دارای کنترل دمایی مطلوبی هستند. کولرگازی اینورتر نیاز به کارکرد با حداکثر توان ندارد. از مهم‌ترین تفاوت‌های کولرگازی اینورتر و معمولی می‌توان به نوسان کم دمای محیط در کمپرسور اینورتر نسبت به کولرگازی معمولی، راه‌اندازی نرم و آرام موتور در کولرگازی اینورتردار نسبت به معمولی اشاره کرد.

کمپرسور کم‌مصرف DC کولرگازی اینورتر

کمپرسور کولرگازی اینورتر دارای دو نوع کمپرسور DC و کمپرسور AC می‌باشد. قیمت کمپرسور DC بالاتر است چون سیستم اینورتر آن‌ها سازگارتر است. بازده کمپرسور اینورتر DC نسبت به دیگر الکتروموتورها بیشتر است. چون در سیستم‌های اینورتر ولتاژ برق شهر یک بار به جریان مستقیم تبدیل می‌شود. بعد از آن دوباره این جریان به  جریان متناوب تبدیل می‌شود. اما در کمپرسور DC بخش دوم تبدیل جریان حذف می‌شود. مهم‌ترین ویژگی کمپرسور اینورتر DC

 • کاهش بیشتر مصرف برق به دلیل استفاده از مغناطیس دائمی به جای آهن‌ربای القایی
 • به دلیل به کارگیری جریان برق مستقیم موتور با حداقل توان خود راه‌اندازی می‌شود و سپس متناسب با نیاز توان آن بالا می‌رود.
 • امکان کنترل سرعت به دلیل تغذیه با جریان برق مستقیم وجود دارد.

قیمت کولرگازی اینورتر

مزایای کولراینورتر

کولرگازی‌ها دارای دو مدل کولرگازی اینورتر و کولرگازی معمولی است. قیمت کولرگازی اینورتر بالاتر است. این بالا بودن قیمت کولرگازی اینورتر به دلیل کیفیت بیشتر، کارایی بالاتر، مصرف انرژی کمتر، تولید صدای کمتر و استهلاک پایین‌تر است. قیمت کولرگازی به ظرفیت کولرگازی، نوع موتور، امکانات و تکنولوژی‌ها مجهز شده به آن و طراحی کولرگازی بستگی دارد. اگر قصد خرید کولرگازی دارید، پیشنهاد ما برای شما این است که به دلیل بالا بودن مصرف انرژی در کولرگازی معمولی بهتر است به خرید کولرگازی اینورتر اقدام نمایید. چون کولرگازی یک کالای سرمایه‌گذاری شده است و جنبه‌ی مصرفی ندارد. اختصاص دادن هزینه‌ی بالاتر برای خرید ارزش بالایی دارد.

نحوه‌ی تشخیص کولرگازی اینورتر از کولرگازی معمولی

با توجه به اینکه کولرگازی‌ها جزء لوازم پرکاربرد منزل هستند افراد کلاه‌بردار اقدام به فروش کولرگازی‌های معمولی به جای انواع اینورتر می‌کنند. افراد در این حالت در کنار خرید یک کولرگازی کم کیفیت، هزینه بالاتری بابت اینورتر بودن کولرگازی می‌پردازند. ما در این‌جا چند نکته جهت اطمینان از خرید کولرگازی اینورتر ذکر می‌کنیم:

 • اولین راه اطمینان از خرید کولرگزی اینورتر، خرید از مراکز خرید معتبر کولرگازی است که دارای ضمانت‌نامه معتبر باشند.
 • شکل و طراحی کولرگازی اینورتر و حتی بسته‌بندی آن متفاوت از کولرگازی معمولی است.
 • از برچسب روی کولرگازی اینورتر برای تشخیص معمولی بودن و اینورتر بودن آن استفاده کرد.
 • تشخیص اینورتر بودن کولرگازی از طریق اندازه‌گیری نوسانات آمپر مصرفی. در کولرگازی اینورتر آمپر پی‌درپی تغییر می‌کند، درحالی که در کولرگازی معمولی یک آمپر ثابت نشان داده می‌شود.
 • راه دیگری تشخیص کولرگازی اینورتر تعیین میزان آمپر مصرفی کولرگازی است که بر روی برچسب آن نوشته شده است. کولرگازی اینورتر دارای مصرف ۱۸۰۰ یعنی ۷ آمپر هستند. در حالی که کولرگازی معمولی دارای مصرف ۱۰ آمپر است.

banehkhanegi

محصولات پیشنهادی برای شما

  محصولی یافت نشد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *