یخچال ساید بای ساید ال جی

سیستم خنک کنندگی دوگانه یخچال ساید بای ساید

یکی از قابلیت های جدیدی است که روی یخچال فریزر و یخچال ساید بای ساید استفاده می شود. در این فناوری بخش های فریزر و یخچال کاملا از هم جدا هستند و هیچ هوایی بین آن ها تبادل نمی شود.سیستم خنک کنندگی دوگانه یخچال ساید بای ساید باعث تازه تر ماندن مواد غذایی می شود و از انتقال بوی مواد غذایی بین دو محفظه یخچال و فریزر جلوگیری می کند. این تکنولوژی ابتدا توسط شرکت سامسونگ معرفی شد.

یخچال ساید بای ساید سامسونگ
یخچال ساید بای ساید

مزایای سیستم خنک کنندگی دوگانه یخچال ساید بای ساید

۱- تازه نگه داشتن مواد غذایی

این تکنولوژی رطوبت ایده آل یخچال فریزر سامسونگ را نگه می دارد و باعث تازه تر ماندن مواد غذایی موجود در یخچال می شود. جدا کردن دو بخش یخچال و فریزر از این جهت حائز اهمیت است که یخچال ساید بای ساید برای اینکه بتواند مواد غذایی را تازه نگه دارد به ۷۰٪ رطوبت احتیاج دارد ولی در مقابل فریزر هر چه رطوبت کمتری داشته باشد بهتر است چون از برفک زدن و یخ زدن داخل آن جلوگیری می کند.

۲- جلوگیری از انتقال بو به درون فریزر

بوی مواد غذایی مانند ماهی، پیاز و سایر مواد غذایی که رایحه ای قوی دارند می تواند به درون فریزر به راحتی نفوذ کند اما زمانی که از فناوری Twin cooling استفاده می شود بوی غذاها به داخل فریزر نفوذ نمی کند.

۳- کاهش اتلاف انرژی

از آنجایی که از فریزر استفاده کمتری می شود و درب آن کمتر باز می شود نیازی نیست که هر بار کمپرسور یخچال کار می کند فریزر هم کار کند. این فناوری سبب شده که موتور یخچال زمانی که نیاز است روشن شود و از اتلاف انرژی جلوگیری شود. 

قیمت یخچال ساید بای ساید بوش
یخچال ساید بای ساید

نحوه ی عملکرد سیستم خنک کنندگی دوگانه یخچال ساید بای ساید

عملکرد این سیستم این گونه است که با استفاده از یک موتور کار می کند اما این موتور دو عدد فن دارد. استفاده از این باعث شده که لازم نباشد موتور چندین بار کار کند و تمام بخش های یخچال به شکل همزمان و به یک اندازه خنک شوند. نیازی نیست که نگران محل قرار گیری مواد غذایی در یخچال ساید بای ساید سامسونگ باشید، رطوبت در این دستگاه ها به اندازه ای است که مواد غذایی را تازه نگه دارد و از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

فناوری خنک کنندگی در یخچال ساید بای ساید

استفاده از سیستم خنک کنندگی دوگانه باعث می شود تا محتویات یخچال، تا ۷۵٪ رطوبت خود را حفظ کنند و انواع غذا، میوه و گوشت برای مدت طولانی تری تازه باقی بمانند. این در حالی است که در یخچال های معمولی تا ۱۷٪ توانایی حفظ رطوبت را دارند. در یخچال ساید بای ساید بوش سیستم خنک کننده هر بخش جداست. با جدا کردن سیستم های خنک کننده هر بخش، هوای خشک فریزر به محفظه ی یخچال وارد نمی شود و در نتیجه رطوبت هوای یخچال حفظ می شود.

یخچال دو قلو سامسونگ

از دیگر ویژگی سیستم خنک کنندگی دوگانه

از دیگر ویژگی های سیستم خنک کنندگی دوگانه این است که نیاز به چینش مواد غذایی درون را از بین می برد. به این ترتیب که با حفظ رطوبت فضای داخل یخچال، دیگر نیازی نیستکه سبزی ها و میوه ها را در بخش پایین یخچال قرار دهیم زیرا رطوبت به راحتی در تمام محفظه حفظ می شود. این مدل در یخچال ساید بای ساید سامسونگ و یخچال ساید بای ساید بوش و … تعبیه شده است. 

تفاوت سیستم خنک کننده معمولی با سیستم خنک کنندگی دوگانه

یخچال های معمولی دارای یک سیتم خنک کننده هستند بنابراین دمای یخچال و فریزر را به طور جداگانه نمی توان کنترل کرد اما یخچال ساید بای ساید ال جی که مجهز به سیستم خنک کنندگی دوگانه است با داشتن مزیت فوق العاده کنترل بیشتر بر روی دما و رطوبت، قسمت یخچال رطوبت بیشتری در خود نگه خواهد داشت تا مواد غذایی و سبزیجات تازه بمانند و در عین حال در قسمت فریزر رطوبت کمتری وجود خواهد داشت تا بوی مواد غذایی با هم ترکیب نشوند .

تاریخچه سیستم Twin cooling

سامسونگ با توسعه ی تکنولوژی Twin cooling plus که اولین بار در سال ۱۹۹۵ معرفی شد، یخچال را مجددا راه اندازی کرد. یخچال سامسونگ دو قلو cooling plud با دو تبخیر کننده که فضای یخچال و فریزر را به طور جداگانه مدیریت می کند سطوح راحتی را برای شما فراهم می کند. این باعث می شود که رطویت و دمای مطلوب را کنترل کنید زیرا رطوبت در یخچال ساید بای ساید می تواند جدا از فریزر باقی بماند. رطوبت بالا تا ۷۰٪ مواد غذایی را به مدت طولانی نگه می دارد، بنابراین این یک تغییر خوب است که باعث کاهش اتلاف مواد غذایی می شود.

علاوه بر این در سیستم های معمولی تک اوپراتور، هوا از یخچال ساید بای ساید می تواند به غذا درون فریزر نفوذ کند، زیرا هوا از هر دو بخش با هم متصل می شود. یخچال های مجهز به Twin cooling از بوهای مخلوطی جلوگیری می کنند که یخی را که در فریزر ذخیره می کنند آلوده کند زیرا سیستم های خنک کننده دوگانه از انتقال هوا بین دو بخش جلوگیری می کند. انعطاف پذیری یخچال یکی دیگر از مزیت هایی است که استفاده کنندگان می تواند با استفاده از Twin cooling plus از آن بهره ببرند.

این امر باعث می شود کاربران یخچال ساید بای ساید خود را به گونه ای تنظیم کنند که برای آن ها مناسب باشد. آن ها می توانند بخش هایی از یخچال خود را برای صرفه جویی در انرژی نیز خاموش کنند این کار از طریق اوپراتورهای خنک کننده جداگانه برای یخچال و فریزر انجام می شود.

قیمت یخچال دو قلو سامسونگ 

banehkhanegi

محصولات پیشنهادی برای شما

    محصولی یافت نشد!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *